Tyrimo tikslas: modelyje formuluojamos pagrindinės Nacionalinės kultūros mecenavimo skatinimo strategijos sąvokos, numatomos strateginės su mecenavimu susijusių procesų kaitos kryptys ir apibrėžiamas valstybės vaidmuo veikiant šią kaitą pageidaujama linkme.
Svarbiausios tyrimo rekomendacijos:
- Kelti visuomenėje mecenatystės prestižą:
- Vadovaujantis išgryninta mecenato sąvoka įtraukti mecenavimą į kultūros politikos prioritetus, šitaip parodant, kad valstybė pripažįsta mecenatystės svarbą.
- Sukurti filantropijos ir mecenatystės raidos Lietuvoje stebėsenos sistemą, apimančią kokybinius filantropijos ir mecenatystės procesuose dalyvaujančių subjektų elgesio modelių tyrimus.
- Inicijuoti mecenavimo svarbos kultūros raidai analizę ir organizuoti jos rezultatų viešinimą.
- Remti galimų mecenatų edukacijos projektus, siekiant plėsti jų kultūrinį akiratį, skatinti ilgalaikį individualų potencialių mecenatų domėjimąsi kultūra, kokia nors paskira kultūros sritimi.
- Skatinti labdarą ir paramą, prioritetą teikiant kultūrai
- Papildyti funkcionuojančią labdaros ir paramos sistemą filantropijos ir mecenatystės sąvokomis.
- Teisinėje bazėje numatyti galimybę, kad kai kuriais atvejais paramos gavėjais galėtų būti fiziniai asmenys (pavyzdžiui, meno kūrėjai ar meno ir kultūros specialybių studentai).
- Atlikti Lietuvos kultūros finansavimo valstybės ir kitų finansavimo šaltinių lėšomis analizę, peržiūrėti Lietuvos kultūros finansavimo valstybės lėšomis principus ir prioritetus.
Tyrimą atliko: VšĮ „Ateities visuomenės institutas“
Atlikimo metai: 2014
Visas tyrimas: Nacionalinė kultūros mecenavimo strategija